+989129218622 artancompany22@gmail.com

انواع قیچی باغبانی دسته بلند اسپانیایی اصل شاید این روز ها در بازار کمتر باشد و محدود به چند برند شده باشد. اما خوشبختانه بهترین مارک های اسپانیایی و اروپایی اصل را می توانید در این مرکز خرید کنید.
قطعاً قیچی باغبانی به منظور بُریدن و هرس کردن شاخه های خشک و تر استفاده می شود. اما هر مدلی از قیچی ها متناسب با کاربردی طراحی شده اند.

باغداران حرفه ای معمولاً چندین ابزار و وسیله خاص دارند. مثلاً قیچی های دسته ثابت، قیچی های آنویل و یا حتی انواع قیچی باغبانی دسته بلند اسپانیایی و یا از مارک های دیگر معتبر و باکیفیت.
اما انواع قیچی دسته بلند اسپانیایی و نیز سایر مدل های قیچی های هرس ساخت این کشور کدامند؟ بهترین مارک های اسپانیایی و البته اروپایی که در فروشگاه ها یافت می شود، چه نام دارند؟
آیا در مورد کارایی قیچی هرس دسته بلند اطلاعاتی دارید؟ در ادامه سعی خواهد شد در مورد این سوالات پاسخ های مناسبی ارائه گردد.

انواع قیچی باغبانی دسته بلند اسپانیایی

خب در مورد انواع قیچی باغبانی دسته بلند اسپانیایی باید موارد زیر را نام ببریم.

  • قیچی دسته بلند شمشاد زن
  • قیچی دسته بلند شاخه زن

اما قیچی هرس کوچک هم در این مارک ها پیدا می شود که البته به لحاظ کیفی بهترین مارک های موجود در بازار هستند و کاربر پسندی زیادی داشته اند.

قیچی باغبانی شمشاد زن اسپانیا

بهترین مارک قیچی باغبانی اسپانیایی

اما آیا در کشور بهترین مارک های قیچی باغبانی اسپانیایی که به راحتی در دسترس فروشگاه ها برای پخش و فروش به باغداران می باشند، را می شناسید؟

  • مارک آلتونا
  • مارک کامیکاز

این مارک ها نمایندگی پخش معتبر هم در کشور دارند و در نتیجه با وجود برخی مشکلات و سخت گیری های وارداتی همچنان به راحتی قابل تأمین می باشند.
مدل های قیچی دسته بلند شاخه زدن دهانه کوچک تر و شبیه به قیچی های هرس کوچک دارند. ولی انواع شمشاد زن تیغه های بلند تر را دارا هستند.

قیچی باغبانی دسته بلند اسپانیا

کاربرد انواع قیچی باغبانی

خب سوال بعدی این است که کاربرد انواع قیچی باغبانی چیست؟ در بالا گفتیم که اغلب این ابزارآلات باغبانی دستی به منظور برش استفاده می شود.
قیچی هرس کوچک می تواند بهترین گزینه برای هرس سبک و سنگین گیاهان و درختان باشد. با کمک این ابزار می توان شاخه های خشک و مزاحم را از درختان و گیاهان جدا کرد و جانی دوباره به درختان و گیاهان داد تا بهتر رشد کنند، و بار دهند.

  • اما نمونه های دسته بلند قیچی باغبانی هم با همین کاربرد و البته بر طرف کردن برخی دیگر از نیاز های کاربران استفاده شده اند. مثلاً شاخه هایی که در ارتفاع بالا قرار دارند. یا این که درهم تنیدگی گیاه به قدری زیاد است که دست به راحتی نمی تواند به آن ها دسترسی پیدا کند.

در نتیجه قیچی دسته بلند باغبانی گزینه بهتری برای کاربران خواهد بود.

  • انواع شمشاد زنی به دلیل این که برای هرس شاخه های تازه هم طراحی شده اند، در شکل دادن به این گیاهان کاربرد دارند.
  • برخی مدل از قیچی های سرشاخه زن بزرگ هم البته در میوه چینی از درختانی مثل درخت گردو استفاده می شوند.

قیچی دسته بلند اسپانیایی

مشخصات قیچی باغبانی دسته بلند

خب مشخصات قیچی باغبانی دسته بلند چیست؟
اولین موضوعی که برای مشخصات اغلب ابزار مطرح میشود، این است که وزن آن ابزار چقدر است؟
انواع قیچی باغبانی دسته بلند اسپانیایی و نیز سایر برند های با این نوع مدل ها معمولاً دارای وزن بیش از 900 گرم می باشد. البته این میزان وزن هم طبیعی است زیرا آلیاژ بیشتری در ساخت آن ها استفاده شده است.

مشخصه بعدی قیچی باغبانی دسته بلند که در مارک های معتبری مثل برند اسپانیایی وجود دارند، این است که برای کاربران این مزیت را ایجاد می کند که نیروی دست کاربر را حتی تا 30 درصد افزایش می دهد و در نتیجه کاربر کمتر خسته می شود.
مشخصه بعدی برای قیچی های دسته بلند این است که روکش دسته از مواد پلاستیکی داشته و ارگونومی طراحی شده اند.
همچنین این نوع قیچی ها دارای لاستیک های ضربه گیر برای حفاظت و ایمنی کاربران هستند.

قیچی شاخه زن کامیکاز اسپانیا