+989129218622 artancompany22@gmail.com

خرید انواع چمن زن آلمانی برقی و نیز انواع چمن زن بنزینی برای زمین های چمن کاری شده در ابعاد مختلف مورد توصیه می باشد. انتخاب درست دستگاه چمن زن می تواند شادابی و زیبایی را برای فضای سبز به همراه دارد.
چه زمانی نیاز به چمن زن دارید؟ آیا جزو لوازمی است که در کل سال نیاز می شود؟
قطعاً می دانید که چمن زن زمانی به کار گرفته می شود که ارتفاع چمن ها زیاد شده و شادابی خود را از دست می دهند. زیرا تعادل بین قسمت هوازی و ریشه کم می گردد. خب این زمان بیشتر در نیم سال نخست هر سال و با شروع فصل رشد چمن ها است.
در نتیجه با وجودی که در ۶ ماه اول بیشتر نیاز به چمن زن دارید، اما باید انتخاب درستی از ماشین چمن زن داشته باشید که نیاز خود را با این دستگاه تا سال ها برآورده کنید.

برای انتخاب چمن زن نکاتی را باید دقت کرد که از جمله مهم ترین آن ها عبارتند از موارد زیر:

 • ابعاد زمین چمن
 • همواری و یا شیب دار بودن
 • نوع محوطه چمن کاری که باید اصلاح چمن های آن را انجام بدهید.
  ( منظور از این وشوع این است که در محل امکان ایجاد سر و صدا هست و یا مثل بیمارستان ها نباید صدای اضافی وجود داشته باشد)
اگر زمین چمن شما هموار، در ابعاد کمتر از ۵۰۰ متر مربع بوده و یا در منطقه ای است که نباید صدا باشد، چمن زن برقی پیشنهاد می شود.

کشور های مختلفی تولید کننده ماشین چمن زن هستند که شامل: ایتالیا، اتریش، و آلمان و چین می باشند، که در ایران هم برند هایی از این کشور ها به فروش می رسد.
اغلب مدل چمن زن های موجود در بازار ایران مارک های آلمانی هستند و یا تحت لیسانس آلمان تولید می شوند.

انواع چمن زن برقی

خرید چمن زن آلمانی برقی

خرید چمن زن آلمانی برقی مزیت های زیادی برای کاربران دارد که شامل موارد زیر می شود.

 • در دسترس بودن مارک های آلمانی در سراسر کشور
 • در دسترس بودن اغلب قطعات یدکی
 • کارایی بالا و آسان برای کاربران
 • زیبایی در طراحی و ارگونومی بودن
 • وزن مناسب و کم صدا بودن

چمن برقی کوچک

همچنین باید توجه داشت که چمن زن آلمانی برقی و بنزینی دارای توان های مختلف می باشد. در نتیجه می توانید از توان ها و قدرت های کم موتور تا مدل های با موتور پر قدرت از آن ها خرید کرد.

البته هر چه توان بیشتر باشد، درست است که کارایی برای وسعت های بیشتر بهتر است، اما مواردی چون افزایش وزن دستگاه، افزایش صدا هم از معایبی است که باید در نظر گرفته شود.

بد نیست بدانید که چمن زن آلمانی برقی و یا تولید هر کشور دیگری که باشد، هم برای زمین های نه چندان بزرگ پیشنهاد می شود. و سر و صدای زیادی ندارد. البته مارک های آلمانی تنها مدل برقی ندارند.
خوشبختانه هر برندی انواع چمن زن بنزینی و تراکتوری را هم برای زمین های متوسط و بزرگ دارد.
در عین حال که اغلب مارک های چمن زن آلمانی برقی و یا موتوری هستند، برخی مدل ها و برند ها مثل آلکو هستند که چمن زن دستی هم برای زمین های کوچک که بیشتر در ویلاها و باغ ها و ادارات طراحی شده اند، کارایی خواهند داشت.

انواع مارک چمن زن موتوری آلمانی

خب همان گونه که گفته شد، انواع مارک چمن زن موجود در بازار غالباً یا آلمانی اصل هستند و یا این که در چین و تحت لیسانس آلمان تولید می گردند.
این مارک ها شامل موارد زیر می شود.

 • آلکو
 • افکو
 • اشتیل

چمن زن آلمانی برقی آلکو

برند هایی مانند: ولف گاردن، آینهل، تاپ گاردن هم چینی هستند. ولی بعضاً با نظارت شرکت های آلمانی برای کاهش هزینه ها تولید شده اند.