+989129218622 artancompany22@gmail.com

اره باغبانی دستی نوعی وسیله باغبانی است که برای بریدن شاخه درختان و وجین علف های هرز به کار می رود. تجهیزات باغبانی و کشاورزی انواع مختلفی دارند که اره باغبانی نمونه ای از آن بوده و طرز کار بسیار ساده ای دارد.

خرید ویژه اره باغبانی دستی

همه چیز درباره اره باغبانی دستی

همه چیز درباره اره باغبانی دستیتجهیزات مورد استفاده در صنعت کشاورزی به انواع وسیله های برقی و دستی یا شارژی تقسیم می شود. ساده ترین این ابزار ها که طرز کار بسیار ساده ای داشته و نسبت به مدل های دیگر ارزان قیمت است اره های دستی باغبانی می باشد.

اجزای مختلف اره دستی شامل تیغه یا زنجیر است که دارای لبه تیز و دندانه دار بوده و برای بریدن اشیای مختلف از جمله سرشاخه های درختان مورد استفاده قرار می گیرد. 

وجین علف های هرز و همچنین بریدن شاخه های خشک یکی از فعالیت های مهم در کشاورزی است که سبب بهره وری و بازدهی بیشتر محصولات کشاورزی مختلف و همچنین رشد بهتر گیاه یا درخت مورد نظر می شود.

وجود ابزار آلاتی مانند اره به کشاورزان کمک می کند تا بتوانند به سادگی قسمت های آسیب دیده درخت را از آن جدا نمایند.

از مهمترین شاخصه هایی که برای تولید این تجهیزات مد نظر قرار می گیرد تعداد دندانه های اره است که در هر سانتی متر دارای تعداد مشخصی دندانه می باشد.

اره های دستی دارای دو نوع دندانه ریز و دندانه درشت می باشند که نوع اول برای مواد سخت تر و نوع دوم برای مواد نرم به کار می روند.

در صورتی که اره کردن به طور دقیق و تمیز مد نظر باشد استفاده از اره دندانه ریز توصیه می شود.

راهنمای خرید اره باغبانی دستی

راهنمای خرید اره باغبانی دستییکی از مهمترین مواردی که در زمان خرید اره باغبانی باید مورد توجه قرار گیرد، تعداد دندانه های آن در واحد طول می باشد. از طرفی اره ها دارای تیغه های جهت دار و زاویه دار نیز می باشند که برش بیشتری از عرض کار را موجب می شوند.

در واقع نوع تیغه و شکل آن نشان دهنده کاربری آن می باشند. بنابراین اگر برش در دو جهت رفت و برگشت باشد یا فقط در یک جهت صورت گیرد نوع تیغه ها اشکال متفاوتی دارند.

به این منظور تیغه های دو طرفه با زاویه 45 و تیغه های یک طرفه با زاویه 60 درجه باید انتخاب شوند و در زمان خرید به جهت تیغه توجه شود.

از طرفی تیغه های اره باید از برش مناسب و تیزی قابل قبولی برخوردار بوده و از انعطاف لازم نیز حین کار برخوردار باشند. تیغه های مناسب برش های دقیق را به دنبال خواهند داشت.