+989129218622 artancompany22@gmail.com

اره دستی یک ابزار ساده مکانیکی است که برای برش چوب توسط افراد و کارگاه های نجاری و صنایع چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله که در حقیقت تشکیل شده از یک قطعه فلز دندانه دار و یک دسته است با وجود سادگی آن ‌کاربرد بسیار گسترده ای دارد. قیمت خرید اره دستی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که از جمله آن می توان از جنس فلز استفاده شده، نوع و کیفیت ساخت و قطعات و نیز کاربرد آن نام برد.

قیمت خرید اره دستی

راهنمای خرید اره دستی

راهنمای خرید اره دستی انسان وقتی دانست می تواند از طبیعت در جهت برطرف کردن نیازهای خود استفاده کند کوشید با استفاده از مغز پویا و خلاق خود اولین ابزارها را با امکانات اولیه بسازد و به مرور زمان ابزارها تکامل پیدا کرده و به شکل ابزارهای امروزی درآمدند. با وجود این که از زمان اختراع اولین اره ها، قرن ها می گذرد و اره های گوناگون پیشرفته با استفاده های خاص و عمومی ساخته شده، اما هنوز اره دستی ساده یک ابزار پرکاربرد در دست بشر است.

برای خرید یک اره مناسب ابتدا باید دانست نوع استفاده از این ابزار و جنس چوبی که می خواهیم آن را برش دهیم بسیار اهمیت دارد و باید متناسب با کارکرد اره ها از نوع مناسب آن بهره برد. یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب اره، نوع دندانه ها یا بزرگی و کوچکی آن و تعداد دانه های آن در هر اینچ است که تعیین می‌کند برای برش چه نوع چوبی مناسب است.

دندانه ها تعیین کننده ترین بخش اره ها هستند. دندانه ها در حقیقت گوه های کوچکی هستند که در جهت مخالف پشت سر هم قرار گرفته و با حرکت دادن تیغه روی سطح باعث زخمی و گسسته شدن بافت سطوح شده و برش داده می شوند. دندانه ها به صورت ریز و درشت تعریف می شوند. دندانه های ریزتر، برش های دقیق و منظم تری را به دست می دهند. ضمن این که دندانه ها اگر درشت باشند سرعت کار برش بالاتر می رود گرچه برش ما تمیز نخواهد بود اما سریع است. با این وجود از اره هایی با دندانه های درشت برای سطح نرم و از نوع دندانه ریز آن برای بریدن سطوح سخت تر استفاده می شود.

تیغه برخی اره ها دندانه های یک طرفه دارند اما برخی دیگر به صورت دوطرفه ساخته شده اند که برش به صورت رفت و برگشتی انجام شده و سرعت کار بالاتر رود.

بررسی کیفیت بالای اره دستی

بررسی کیفیت بالای اره دستی اره ها آن قدر تنوع زیادی دارند که نام بردن از تک تک آن ها از حوصله خارج است. گروهی از اره ها مکانیکی و تعداد زیادی نیز اره های ماشیی برقی صنعتی و دستی و حتی بنزین سوز هستند مثل اره چوب بری بنزینی و اره باغبانی بنزینی. اره هایی وجود دارند که مخصوص نجاری هستند و تعدادی نیز در باغبانی کاربرد دارند مانند اره چهار کاره باغبانی و اره باغبانی خشک بر.

برای این که بتوانیم یک اره دستی مناسب و با کیفیت خریداری کنیم باید بدانیم شاخص های کیفیت در یک اره خوب چیست. مهم ترین شاخصه های یک اره خوب یک دست و مرتب بودن زوایای دنده های آن است، ضمن این که تیغه اره باید فاقد هر گونه انحنایی بوده و به شکل مخروطی باشد تا راحت از چوب خارج شود.

پهنای تیغه نیز عامل تعیین کننده ای در کیفیت اره با توجه به نوع کاربرد آن است. برای بریدن چوب ها و تخته های پهن تر، اره هایی با تیغه های پهن و بلند استفاده می شود و هر چه پهنای برش کم تر باشد تیغه اره مورد نیاز نازک تر بوده به طوری که برای کارهای ظریفی چون معرق کاری از اره های مویی و سیمی که بسیار نازک هستند استفاده می شود.

آشنایی با بهترین جنس اره دستی

آشنایی با بهترین جنس اره دستی اولین اره های ساخت دست بشر با ابتدایی ترین امکانات نظیر استخوان و سنگ ساخته می شده است و انسان های نخستین با دندانه دار کردن سنگ و استخوان توانستند سطوح را ساده تر از چاقو های ابتدایی برش دهند.اما بشر بی کار نماند و با آزمون و خطاخای متعدد توانست سطح ابزارهای مورد استفاده خود را ارتقا دهد. با پیدایش فلز بشر دانست می تواند برش دهنده هایی با کیفیت و کارایی بیشتر و بهتر بسازد. در بقایای باقی مانده از تمدن مصریان قدیم مشخص شده است که آن ها از جنس مس برای ساخت اولین اره هایشان استفاده می کردند و در بقایای تمدن مصر این ابزار ابتدایی کشف شده است.

پس از آن با پی بردن به مقاومت بیشتر آهن، این فلز جایگزین مس شده و تا مدت ها تیغه اره ها را از آهن می ساختند. با پیشرفت تکنولوژی و تخصصی شدن اره ها جنس تیغه ها را با توجه به کاربرد آن می سازند. به طوری که برای برش فلزات و آهن از جنس فولاد با دانه های آبکاری شده و سخت استفاده شده و اره های شیشه بر از الماسه و برای برش سطوح پلاستیکی، ملامینه و چوبی جنس فلزات ضد زنگ به کار برده می شود.

برای برش سطوح سخت دندانه ها حرف اول را می زنند. هر چه دندانه ها ریزتر باشند قابلیت برش سطوح سخت تری را دارند. ریز و درشت بودن دندانه تیغه اره ها از لحاظ تعداد این دندانه ها در واحد اینچ محاسبه می شود.

فروش کلی اره دستی

فروش کلی اره دستی آن چه بدیهی است، این است که اره ها انواع گوناگونی دارند و برای خرید آن ها لازم است انواع اره ها و کاربردشان را شناخته باشیم. اره های صنعتی که حسابشان از انواع دستی جداست اما اره دستی ها نیز با توجه به سطح مورد استفاده برای برش بسیار متفاوت هستند. بر اساس این که برش ما طولی باشد یا عرضی، سطحی باشد یا عمقی، کارمان نجاری باشد یا باغبانی یا هنری، ابزارهای متفاوتی برای انتخاب در دسترس ما هستند.

ما با ایجاد فرصت مناسب فروش کلی اره های دستی برای خرید این ابزار به صورت کلی قصد داریم مصرف کنندگان را در خرید ابزار مورد نیاز خود با بهترین شرایط یاری کنیم. برای این منظور کافیست با مسیرهای ارتباطی ما تماس بگیرید و از شرایط فروش و نوع ابزارهای ارائه شده اطلاع حاصل نمایید.

این مجموعه با ارائه انواع اره ها و ابزارهای باغبانی قادر است در رابطه با نیاز شما مشاوره های کاربردی ارائه نموده تا بتوانید ابزار درست و متناسب با کار خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تهیه نمایید.