+989129218622 artancompany22@gmail.com

قیمت قیچی باغبانی دسته بلند ششمادزن در مقایسه با انواع کوچک متفاوت و بیشتر است. اما انواع قیچی در باغبانی کدامند و چه کارایی خواهند داشت؟
قیچی باغبانی یکی از ابزار های برش دهنده است که در باغبانی برای هرس کردن شاخه ها استفاده می شود. عموم کارایی قیچی در کل بریدن قطعات است و خب بسته به نوع دارای امکان برش قطعات مختلف می باشد. از آن جا که باید تیغه و دهانه قیچی به اندازه قطر قطعه باشد، بیشتر انواع قیچی باغبانی تنها شاخه ها و قطعات 2 تا 2.5 سانتی متری در قطر را برش می دهند و اگر با بیش از این قطر مواجه بودید، قیچی باغبانی کمتر به کارتان می آید.
نکته مهم در مورد تیغه قیچی باغبانی این است که باید استحکام کافی داشته باشد. در نتیجه در تمامی برند های موجود از فولاد پر کربن استفاده می شود. البته از تیتانیوم هم می توان در ساخت تیغه قیچی باغبانی استفاده کرد که کمی به دلیل قیمت بالا مقرون به صرفه نیست. وگرنه دوام و ماندگاری بیشتری داشته و اصلاً زنگ نمی زند.
عیب فولاد این است که وقتی چند بار آن را تیز میکنید، در نهایت دچار زنگ زدگی می گردد و باید تیغه را تعویض نمایید.
اما انواع قیچی باغبانی کدامند؟

معرفی انواع قیچی باغبانی

انواع مختلف در قیچی باغبانی بیشتر با توجه به اندازه تیغه و فرم آن و نیز اندازه دسته شناخته می شوند. در ادامه برخی مدل ها را معرفی می کنیم.

قیچی باغبانی هرس

این قیچی باغبانی می تواند در دو دسته کوچک برای شاخه هایی که به آن ها دسترسی کامل دارید و نیز قطر کمتر از 3 سانت تقسیم شوند و همچنین مدل های شاخه زن با دسته بلند تر برای شاخه های دور از دسترس و نیز دارای قطر حدود 5 سانت هم می باشند.

قیچی باغبانی شمشادزن

این قیچی باغبانی دسته بلند دارد. اما در تیغه ها دارای اندازه بزرگ و کشیده می باشد. شاخه های بوته ای مثل شمشاد ها و پرچین ها که ضخامت کمی دارند و تازه می باشند، توسط این مدل هرس و فرم دهی می شوند.

قیچی باغبانی چمن زنی

این مدل برای بریدن چمن های کناری و مرتب کردن چمن در یک فضای خیلی کوچک کارایی دارد.

قیچی باغبانی سر شاخه زن

این مدل دسته ای بلند دارند که تا بیش از 2 متر هم می تواند باشد. و تیغه آن مشابه با قیچی های باغبانی معمولی است. سرشاخه های درختان را می توان با آن هرس کرد.
اما آن چه در مورد قیچی باغبانی مطرح است، علاوه بر کاربرد مدل های مختلف، باید بدانید که هر مدل هم در بازار بسته به مارک دارای قیمت متفاوتی است. نمونه های دسته بلند معمولاً قیمت بالاتری دارند. کشور سازنده در این قیمت گذاری ها هم موثر می باشد.